آموزش بات پرو بات دیسکورد

فهرست مطالب

سلام و درود! بات پرو بات با ای دی (probot#5803), یکی از بهترین ربات ها برای مدیریت و کانفیگ سرور خود و ممبرای ها سرور شماست.  این بات دیسکورد به شما امکانات بسیاری را ارائه می‌دهد.

قطعا یکی از کارهایی که اونر و مالک های یک سرور باید بعد از ساخت سرور و بهتر کردن آن انجام دهند اضافه کردن ربات مدیریتی به سرور دیسکورد است. در ادامه این مقاله از سای تک برای Owner ها و مالکین سرور های دیسکورد به قابلیت های پروبات دیسکورد می‌پردازیم.

قابلیت های پروبات دیسکورد

پروبات کار خود را از سال 2017 آغاز کرده و تا الان تغییرات زیادی داشته.پرو بات برای شما که میخواهید سرورتان را سازماندهی کنید خیلی کاربرد دارد. ربات های دیگر هم مثل این بات هستند ولی می‌شود گفت این ربات شناخته شده ترین ربات بین آنها است.

ربات دیسکورد پروبات (وبسایت اصلی به آدرس probot.io)

ربات دیسکورد پروبات (وبسایت اصلی به آدرس probot.io)

در بسیاری از سرورها ربات پروبات وجود دارد. این بات به جز مدیریت سرور شما قابلیت های دیگر را هم دارد. در ادامه به قابلیت های آن می‌پردازیم.

قابلیت های رایگان پروبات دیسکورد:

 • پنل کاربری
 • آمار سرور
 • دستورات کاربردی برای ممبر
 • مدیریت
 • مدیریت خودکار
 • خداحافظی و خوش امد گویی
 • چیدن پاسخ دهنده خودکار
 • سیستم سطح بندی
 • نقش های خودکار(اتو رول)
 • سوابق (لاگ)
 • نقش های اختصاصی
 • استاربورد
 • ایجاد چنل موقتی
 • اعلان استریم در توییچ
 • و کلی قابلیت دیگر…

قابلیت های پریمیوم این ربات:

 • لینک موقت
 • آنلاین در ویس
 • ضد شورش (آنتی رید)
 • محافظت ویژه
 • خصوصی سازی بات

در همین انتها اشاره کنیم که اگر شما از مالکین سرور های دیسکورد هستید، 2 پیشنهاد برای شما داریم:

 1. صفحه خرید بوست سرور ما را حتما ببینید. شما می‌توانید با خرید بوست سرور به مقدار دلخواه سرور دیسکورد خودتان را تا لول 3 بوست کنید.
 2. حتما سری به صفحه لیست سرور دیسکورد ما بزنید. به راحتی می‌توانید اگر عضو جامعه دیسکورد فارسی هستید سرور خودتان را اضافه کرده و در بخش سرور های دیسکورد نمایش دهید.

نحوه اینوایت پروبات

برای اینوایت بات به سرورتان دو راه دارید که در ادامه به شرح کامل هر دو راه می‌پردازیم. همانطور که می‌دانید لازمه کار کردن یک ربات در سرور دیسکورد شما، دعوت کردن ربات یا اینوایت ربات است.

اینوایت پروبات از خود دیسکورد

راه اول این است که روی پروفایل بات بزنید و (add to server) را بزنید و تمام! به سرور دیسکورد شما ربات پروبات اضافه می‌شود.

افزون پروبات به سرور دیسکورد

اینوایت از سایت پروبات

برای این کار اول به سایت probot.io مراجعه می‌کنید و بعد از ورود و لاگین کردن اکانت خود روی افزودن به دیسکورد کلیک می‌کنیم.

افزودن پروبات به سرور دیسکورد از طریق سایت

بعد از آن به صفحه ایی میریم که باید سروری را که میخواهیم بات به آن اضافه بشه را انتخاب کنیم. 

انتخاب سرور برای اضافه شدن ربات پروبات به آن

در ادامه از ما خواسته میشود که یک سری از پرمیشن ها را به بات بدهیم و آنها را تایید کنیم.

دادن دسترسی ها به ربات پروبات دیسکورد

و بعد از آن اگر دو مرحله ایی (2fa) اکانت خود را فعال کردید از شما کد را می‌خواهد و بعد از ان بات به راحتی به سرور شما اضافه می‌شود. پیشنهاد می‌کنیم اگر برای اکانت خود ورود 2 مرحله ای را فعال نکردید پس از ادامه این آموزش به سراغ آموزش فعال سازی ورود 2 مرحله ای دیسکورد بروید.

آموزش کار با پروبات دیسکورد

همانطور که میدونید همه ربات های دیسکورد از اسلش کامند برخوردارهستند؛ این بات هم مثل همه بات ها از اسلش کامند استفاده میکنه و از پیشوند (prefix) دیگری استفاده نمی‌کنه.

پیشنهاد میکنم این مطلبو هم بخونی:  آموزش پخش آهنگ با بات هایدرا

در نتیجه شما به راحتی میتونید با / (اسلش) از کامند های بات استفاده کنید.

اگر هم نیاز به کمک داشتید و یا قصد دیدن لیست کامل کامند های بات را داشتید می توانید با زدن کامند help/ به سرور بات جوین شوید و همه این ها را داشته باشید.

پیشوند / در دستورات پروبات دیسکورد

راه دیگر برای استفاده از این بات و مشاهده کامند ها این است که وارد سایت شویم و از آنجا تنظیمات پروبات را روی سرور تنظیم کنیم. برای این کار به آدرس سایت probot.io/commands می‌رویم و بعد از آن روی ورود میزنید و اطلاعات سرور های شما را بالا می آورد و بعد میتونید تنظیمات خود را اعمال کنید.

و در این بخش میتوانید لیست کامل سرور هایی که میتوانید پروبات را در آن ها اینوایت بدهید یا پرو بات در آن ها هستند و دنبال مدیریت آن هستید را ببینید.

دستورات پروبات

قابلیت های کارآمد رایگان probot

پروبات دیسکورد قابلیت های کارآمد و رایگان بسیاری دارد. در ادامه به شما بخشی از دستورات کاربردی، مدیریتی، مدیریت خودکار، خوش آمدگویی به کاربرن، خدافظی کاربران، پاسخ خودکار به کاربران، سطح بندی کاربران و… را خواهیم گفت.

قبل از شروع باید بگوییم اگر شما مالک یک سرور هستید، ما آموزش های زیادی در مورد کانفیگ سرور دیسکورد همانند «آموزش وبهوک در دیسکورد» یا «آموزش رول ها در دیسکورد» داریم که می‌تونید ازش استفاده کنید.

دستورات کاربردی

در این بخش از دستوراتی که در تصویر زیر هم مشاهده می کنید. همه ممبر های سرور شما میتوانند از آن استفاده کنند، این دستورات برای دیدن اطلاعات سرور و ممبر های شما است.

دستورات کاربردی پروبات دیسکورد

دستورات مدیریتی

در این بخش دستوراتی وجود دارد برای مدیریت سرور و ممبر های سرور شماست.

و ادمین ها و اونر های یک سرور می توانند از آن استفاده کنند و شما خودتون هم می توانید مشخص کنید که افرادی که نقش خاصی در سرور دارند از آنها استفاده بکنند. و هر کدام از دستورات و کامند ها دارای ویرایش هستند.

دستورات مدیریت پروبات دیسکورد

دستورات مدیریت خودکار

دستورات مدیریت خودکار برای جلوگیری از حمله، اسپم کردن، ارسال متن تکراری، کلمات زشت، لینک اینوایت، منشن بیش از حد، اسپم اموجی و… کلی چیز های دیگر که ممبر ها در چنل های سرور شما دچار می‌شوند و بات جلوگیری می‌کند و پاک می‌کند.

دستورات مدیریت خودکار پروبات دیسکورد

دستورات خوش آمد گویی و خداحافظی

برای ورود و خروج ممبر های سرورتون می‌توانید به این دستورات مراجعه کنید که برای خوش آمد گویی و خداحافظی برای ممبر ها ساخته شده و شما میتونید با تصویر مورد علاقه و متن و رنگ دلخواهتون ازش بهره ببرید.

خوش آمد گویی و خداحافظی دلخواه با ربات مدیریتی پروبات در دیسکورد

دستورات پاسخ دهنده خودکار

این قابلیت خفن برای این است اگر که ممبر های شما در سرور یک پیام مشخص را فرستادند بات برای آنها یک پیامی که شما تعیین کردید بفرستد.

مثال: وقتی شما بگید سلام بات در جواب شما بگوید سلام خوبی ؟

پاسخ دهی خودکار در پروبات

دستورات سیستم سطح بندی

این دستور برای این است که بفهمیم ممبر های سرورمون چقدر فعالن و این ربات کسانی که چت میکنن و در ویس فعال هستند را براشون امتیاز حساب میکنه و سطح بندی میکنه و با افزایش امتیاز و xp سطح (Level) هر ممبر در سرور ارتقا پیدا می‌کند و در یک چنل مخصوصی با انتخاب چنل و پیام شخصی سازی شده ارسال می‌شود و دستورات زیادی برای دیدن سطح بندی آنها در سرور وجود دارد.

سیستم سطح بندی و لول در پروبات دیسکورد

دستورات نقش خودکار

این بخش برای ممبر ها و یا بات هایی هستند که به سرور شما جوین می‌شوند و به همه ی آنها یک رول و نقش مشخص میدهد.

پیشنهاد میکنم این مطلبو هم بخونی:  آموزش ساخت کاستوم کامند YAGPDB

خوبی این بخش این است که شما هم برای ربات ها می توانید یک رول جدا انتخاب کنید و هم برای ممبر ها یک رول جدا انتخاب کنید مثلا اگر یک ممبر جوین داد بات به اون رول ممبر میدهد و اگر یک بات جوین بدهد رول بات را بهش می‌دهد.

دستورات نقش های خودکار در پروبات دیسکورد

دستورات سوابق (logs)

این بخش برای این است که هر اتفاقی در سرور شما افتاد بات تمام آن را در یک چنل ارسال میکنه مثلا اگر یک پیام حذف شد بات آن پیام حذف شده را با تمام جزئیات در یک چنل قرار میدهد.

کسی کیک شد، بن شد یا هر اتفاقی را می‌توانید تنظیم کنید که بفرستد یا نه یا در چه چنلی ارسال کند.

لاگ ها و سوابق در پروبات دیسکورد

دستورات رنگ ها

این بخش برای کسانی هست که میخواهند ممبر های سرورشون برای هر رولشون یک رنگ به خصوص انتخاب داشته باشند؛ و با پرو بات آن رنگ ها رو در قالب یک رول بهشون می‌دهد.

البته برای این قابلیت بات های بهتری هم وجود دارد.

مدیریت رنگ ها در پروبات دیسکورد

دستورات نقش های خود اختصاصی

با آمدن onboarding به سرور های دیسکورد این بخش توصیه دیگر نمیشود اما خب در بعضی از موارد کاربرد دارد. برای این کار اول باید در صفحه اصلی در بخش (پیام ها ایمبد) یک ایمبد یا یک پیام بسازید. و بعد در این بخش آن را انتخاب کنید و سایر تنظیمات را انجام دهید.

دستورات خود اختصاصی در پروبات دیسکورد

دستورات ساخت کانال های موقتی

در این قابلیت خفن شما میتوانید کاری کنید که ممبر های سرور شما بتوانند  ویس مخصوص خودشون را با پروبات بسازند شما یک کتگوری را انتخاب کنید و بعد یک ویس چنل را انتخاب می‌کنید که ممبر ها با رفتن داخلش یک ویس چنل با اسمشون ساخته می‌شود.

شما میتوانید تنظیمات دیگری را هم روی ویس چنل اعمال کنید.

ایجاد یک کانال موقت در پروبات

دستورات اعلان توییچ (Twitch)

یکی از قابلیت های جدیدی که پرو بات اضافه کرده، این است که شما می‌توانید اعلان استریم خود را از طریق پروبات به ممبر های سرور خودتون به محض شروع استریم اعلام کنید.

دادن اعلان توییچ به کاربران در پروبات

چرا باید probot را انتخاب کنیم؟

این ربات همانطور که گفتم یکی از بهترین ربات ها و شناخته شده و یکی از بترین آنها است، یکی از مزایای این ربات این است که دسترسی به سایت دارد و خیلی راحت میشود سرور را مدیریت کرد و از زبان فارسی نیز پشتیبانی می‌کند.

همچنان در همه سرور های دیسکورد از بعضی از قابلیت های این بات استفاده میشود.

البته بات های دیگر نیز هستند که در بعضی از امکانات بهتر از پروبات هستند.

این ربات بسیاری از امکانات لازم برای فراهم کردن بستر امنیت سرور شما را هم دارد و با مدیریت خودکاری که دارد و امکانات آن از بسیاری از ربات ها پیشی گرفته است.

پروبات سیستم سطح بندی بین تمام ممبرهای دیسکورد را هم به صورت رنکینگ در خود جای داده است و این بات در بسیاری از سرور های بزرگ استفاده میشود.

این بات هر سال چندین به روز رسانی برای بات خود اعمال میکند و بسیاری از باگ ها رفع میشود و قابلیت های جدیدی اضافه می‌شود هرچند نمی شود گفت که این بات کامل است اما از پروبات در دیسکورد خیلی کار ها برمی آید و کار کردن با ان بسیار ساده است.

اگر به دنبال کانفیگ و مدیریت سرور خود هستید ما پروبات را به شما پیشنهاد می‌کنیم. مرسی که این مقاله را دنبال کردید. حتما نظر خودتان را برای ما به اشتراک بگذارید.

امیدوارم که خوشتان آمده باشد.🌹

4.5/5 - (4 نفر به این پست امتیاز دادن!)

نظر خودتو بهمون بگو!

قوانین بخش نظرات:

1- از الفاظ نامناسب استفاده نکنید.

2- پیام خودتون رو فارسی بنویسید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دیسکورد

چگونه در دیسکورد عکس یا ویدیو بفرستیم؟

ترفند های دیسکورد

چطور در دیسکورد هر چیزی رو منشن کنیم؟

معرفی ربات ها

بات NQN بهترین جایگزین نیترو دیسکورد

ترفند های دیسکورد

حالت های متن در دیسکورد

آموزش دیسکورد

تنظیمات نوتیفیکیشن دیسکورد

کانفیگ سرور دیسکورد

نحوه ساخت لینک اختصاصی سرور دیسکورد