بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

فهرست مطالب

درود! آیدی‌ها(ID) نقش مهمی در تعامل و ارتباط در دیسکورد دارند و هر کاربر باید کار با آیدی‌ها و نحوه پیدا کردن آن‌ها را بلد باشد. در این مقاله‌ به شما آموزش می‌دهیم که در دیکسورد دسکتاپ و موبایل چطور آیدی هر چیزی را پیدا کنید.

آیدی‌ها چیستند و به چه دردی میخورند؟

آیدی(ID) هم‌معنی کلمه شناسه می‌باشد که از زبان انگلیسی نشأت گرفته است. ID مخفف کلمه Identifier در علوم کامپیوتر و سیستم‌های اطلاعاتی برای شناسایی و تمایز اجزای مختلف استفاده می‌شود.

در دیسکورد، هر کاربر، سرور، کانال، پیام‌ها، مدیای مختلف و حتی ایموجی یک شناسه تحت عنوان آیدی(ID) را دارا می‌باشد که می‌توانید آن‌ها را با روش‌های مختلف پیدا کنید. آیدی‌ها به عنوان یک شناسه منحصر به فرد برای هر کاربر یا سرور استفاده می‌شوند و در ارتباطات و عملکرد سریع در دیسکورد بسیار مهم هستند.

با آیدی‌ها به راحتی می‌توانید کاربران را شناسایی کرده و به آن‌ها پیام‌های خصوصی ارسال کنید و حتی می‌توانید از آن‌ها در سرور‌ها و کانال‌ها استفاده کنید. آیدی‌ها همچنین به عنوان یک راه برای اشاره یا همان منشن‌کردن کاربران در صحبت‌ها و چت‌ها نیز استفاده می‌شوند.

بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

همانطور که اشاره کردیم شما می‌توانید آیدی هر چیزی که دارای شناسه باشد را پیدا کنید. در ادامه مهم‌ترین آن‌ها را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

ابتدا برای این که بتوانید آیدی‌ها را در دیسکورد بدست آورید باید Developer Mode را در بخش تنظیمات دیسکورد فعال کنید. به شما پیشنهاد می‌کنیم اگر به این دست مقالات علاقه مند هستید، دو مقاله زیر را نیز ببینید:

فعال‌کردن Developer Mode در دسکتاپ و وب

ابتدا بر روی علامت چرخ‌دنده کنار پروفایل خود کلیک کنید تا وارد تنظیمات دیسکورد بشوید.

در ادامه، قسمت Advanced تنظیمات را پیدا کرده و گزینه Developer Mode را فعال کنید.

developer mode - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

فعال‌کردن Developer Mode در موبایل

به قسمت پروفایل خود در دیسکورد بروید.
بخش Advanced را در تنظیمات دیسکورد موبایل خود پیدا کنید.

1 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

در آخر مانند تصویر زیر گزینه Developer Mode را فعال کنید.

2 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

بدست آوردن آیدی کاربران

اگر Developer Mode را در قسمت تنظیمات دیسکورد خود فعال کرده باشید، حالا می‌توانید آیدی کاربران در دیسکورد را پیدا کنید.

دسکتاپ یا وب

ابتدا بر روی کاربر مورد نظر خود کلیک کرده تا پروفایل او در سرور نمایش داده شود. در ادامه باید بر روی تصویر پروفایل او کلیک کنید تا وارد پروفایل اصلی او در دیسکورد شوید.

حالا مانند تصویر زیر بر روی سه‌نقطه کلیک کرده و Copy User ID را بزنید تا آیدی او در کیبورد شما کپی شود. شما همچنین می‌توانید با کلیک راست بر روی کاربران در بخش Member List، لیستی از انواع اکشن‌ها از جمله کپی‌کردن آیدی کاربران را مشاهده کنید.

id - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

موبایل

ابتدا روی پروفایل هر کسی که می‌خواهید آیدی او را پیدا کنید کلیک کرده و همانند تصویر زیر روی سه‌نقطه در قسمت بالا سمت راست پروفایل او کلیک کنید.

4 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد
5 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

برای این که بخواهید از آیدی عددی بدست آمده استفاده کنید آن را در محل کیبورد چت دیسکورد جای‌گذاری کنید و مثل تصویر زیر آن را در بین <> قرار دهید. در ادامه، @ را قبل آیدی عددی اضافه کنید و آن را ارسال کنید تا کاربر مورد نظر را در دیسکورد یا سرور خود پیدا کنید.

photo 2023 09 07 15 23 26 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

راه سریع‌تر برای این که آیدی افراد را بتوانید پیدا کنید استفاده از Back Slash می‌باشد.
برای این کار شما می‌توانید کاربر مورد نظر یا حتی خودتان را منشن کنید و قبل از ارسال منشن، یک \ قبل از Username او قرار داده و سپس آن را ارسال کنید و می‌بینید که آیدی عددی کاربر مورد نظر در چت ارسال شده است.

photo 2023 09 07 15 23 29 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

بدست آوردن آیدی سرور دیسکورد

بدست آوردن آیدی سرور دیسکورد بسیار آسان می‌باشد که ما آن را هم در دیسکورد دستکاپ و هم در دیسکورد موبایل برای شما توضیح می‌دهیم.

دسکتاپ یا وب

برای بدست آوردن آیدی سرور دیسکورد در دسکتاپ یا وب بر روی آواتار سرور مورد نظر کلیک راست کرده و همانند تصویر زیر Copy Server ID را انتخاب کنید.

server id2 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

راه دوم برای بدست آوردن آیدی سرور خود یا سروری که در آن پرمیشن دارید این است که وارد تنظیمات سرور مورد نظر بشوید.

setting - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

در قسمت Widget، شما آیدی سرور را مشاهده می‌کنید که می‌توانید آن را کپی کنید. برای یادگیری فعالسازی ویجت سرور دیسکورد به لینک درج شده مراجعه کنید.

server id - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

موبایل

ابتدا بر روی سه‌نقطه کنار اسم سرور دلخواه کلیک کنید.

6 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

سپس مانند تصویر زیر صفحه را به پایین اسکرول کنید تا گزینه Copy Server ID را در بخش Developer Mode مشاهده و آن را کپی کنید.

photo 2023 09 07 15 23 38 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

بدست آوردن آیدی کانال‌ها

برای بدست آوردن آیدی کانال‌ها در دیسکورد دستکاپ یا موبایل مراحل زیر را دنبال کنید.

دسکتاپ یا وب

پیدا کردن آیدی کانال‌ها بسیار ساده می‌باشد.
برای این کار روی هر چنلی که می‌خواهید آیدی آن را بدست آورید کلیک راست کرده و گزینه Copy Channel ID را انتخاب کنید تا آیدی کانال مورد نظر در کیبورد شما کپی شود.

channel id - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

موبایل

برای بدست آوردن آیدی یک چنل در موبایل کافی است که روی چنل یا کانال مورد نظر نگه دارید و مانند تصویر زیر Copy Channel ID را انتخاب کنید.

3 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

برای این که بخواهید از آیدی عددی چنل‌ها در همان سرور یا سرور‌های دیگر استفاده کنید آن را در محل کیبورد چت دیسکورد جای‌گذاری کنید و قبل از ارسال آن، همانند تصویر زیر در بین <> قرار دهید. همچنین باید # را قبل از آیدی عددی قرار دهید و سپس ارسال را بزنید تا چنل مورد نظر منشن شود.

photo 2023 09 07 15 23 45 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد
photo 2023 09 07 15 23 48 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

بدست آوردن آیدی پیام‌ها در کانال‌ها

معمولا ارسال لینک پیام‌های کانال‌ها یا چت‌ها کاربردهای بیشتری نسبت به آیدی آن‌ها دارد. شما می‌توانید از لینک پیام‌ها استفاده کنید تا کاربران یک چنل را از پیامی در یک چنل دیگر باخبر کنید.

دسکتاپ یا وب

اگر موس خود را بر روی پیام مورد نظر قرار دهید گزینه‌هایی برای شما از جمله ری‌اکشن با ایموجی، ویرایش پیام و More نمایان می‌شود.

massage id - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

 اگر بر روی گزینه More کلیک کنید یا حتی به جای آن بر روی پیام مورد نظر کلیک راست کنید می‌توانید گزینه‌های Copy Massage ID و Copy Massage Link را مشاهده کنید و با توجه به نیاز خود از آن‌ها استفاده کنید.

پیشنهاد میکنم این مطلبو هم بخونی:  چطور در دیسکورد هر چیزی رو منشن کنیم؟
massage id2 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

موبایل

برای بدست آوردن آیدی یا لینک پیام‌ها در دیسکورد موبایل، روی پیام دلخواه انگشت خود را نگه دارید تا پنجره‌ای از پایین صفحه به بالا کشیده شود. حالا اگر کمی پایین بروید گزینه‌های Copy Massage Link و Copy Massage ID را مشاهده می‌کنید.

photo 2023 09 07 15 23 51 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

بدست آوردن آیدی ایموجی‌ها

آیدی ایموجی‌ها برای استفاده آن‌ها در وبهوک‌ها یا اطلاعات پروفایل خود کاربرد‌های زیادی دارد. نحوه بدست آوردن آن‌ها در دیسکورد دسکتاپ و موبایل به یک صورت می‌باشد.
ساده‌ترین راه برای پیدا کردن آیدی‌ ایموجی‌ها این است که مثل تصویر زیر ایموجی مورد نظر را انتخاب کرده و آن را در کیبورد چت دیسکورد جای‌گذاری کنید. قبل از ارسال آن باید \ یا همان Back Slash را قرار داده و سپس ارسال کنید.

photo 2023 09 07 15 23 54 - بدست آوردن آیدی‌ها در دیسکورد

برای استفاده از آیدی ایموجی، کل آیدی بدست آمده که تلفیقی از عدد و اسم ایموجی می‌باشد را کپی کرده و در وبهوک یا پروفایل خود قرار دهید. شما می‌توانید آیدی هر ایموجی که میخواهید را بدست آورید اما برای استفاده از آن‌ها در پروفایل خود باید نیترو داشته باشید!

پیشنهاد آخر سای تک به شما

در انتها به شما 3 پیشنهاد ویژه ارائه می‌دهیم:

بخش سرور های سای تک با بیشتر از 250 سرور مختلف در دسته بندی های مختلف راه اندازی شد. حتما اگر به دنبال پیدا کردن سرور دیسکورد های خفن و پر کاربر هستید سری بهش بزنید.

اگر قصد دارید یک کاربر کاملا حرفه ای دیسکورد به نظر برسید، فقط با ذخیره کردن روزانه هزار تومان می‌توانید یک نیترو بوست دیسکورد 3 ماهه را خریداری کنید! ما در سای تک به عنوان یک مرجع دیسکورد این خدمات را ارائه می‌دهیم.

پیشنهاد دوم: سرور بوست بخر رفیق! سرور خودت رو بوست کن، رفیقات رو بوست کن و با بالا بردن لول سرور به کامیونیتی دوستات کمک کن.

مرسی از شما که مقاله رو تا انتها خوندید. 🌹🙏امیدواریم بتوانید به راحتی آی دی ها را در دیسکورد با این آموزش به دست بیاورید.

3.7/5 - (6 نفر به این پست امتیاز دادن!)

نظر خودتو بهمون بگو!

قوانین بخش نظرات:

1- از الفاظ نامناسب استفاده نکنید.

2- پیام خودتون رو فارسی بنویسید.

1 دیدگاه

  1. N. گفت:

    راه حلی برای برگردوند دی ام که بستیم هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آموزش دیسکورد

چگونه در دیسکورد عکس یا ویدیو بفرستیم؟

ترفند های دیسکورد

چطور در دیسکورد هر چیزی رو منشن کنیم؟

معرفی ربات ها

بات NQN بهترین جایگزین نیترو دیسکورد

ترفند های دیسکورد

حالت های متن در دیسکورد

آموزش دیسکورد

تنظیمات نوتیفیکیشن دیسکورد

کانفیگ سرور دیسکورد

نحوه ساخت لینک اختصاصی سرور دیسکورد